Details
| Width | 1.5mm |
| Length | 17.5mm |
| Diameter | 14.5mm |
| Style | Shape/Hoop Earring |
| Material | 9ct White Gold |
| Total Diamond Weight | 0.50ct |
| Main Gemstone Type | Laboratory-Created Diamond |
| Main Gemstone Cut | Round Brilliant Cut |
| Main Gemstone Colour | F |
| Main Gemstone Clarity | VS |
Read more information regarding our Product Disclaimers.









