Details
| Width | 2mm |
| Length | 23mm |
| Diameter | 19mm |
| Style | Shape/Hoop Earring |
| Material | 9ct Yellow Gold |
| Total Diamond Weight | 1.00ct |
| Main Gemstone Type | Diamond |
| Main Gemstone Cut | Round Brilliant Cut |
| Main Gemstone Colour | H-I |
| Main Gemstone Clarity | I2 |
For more information on the cut, colour and clarity of a diamond please visit our Diamond Buying Guide.
Read more information regarding our Product Disclaimers.



