Details
| Width | 4.8 - 2.3mm |
| Length | 14mm |
| Diameter | 10mm |
| Material | 9ct White Gold |
| Total Diamond Weight | 0.50ct |
| Main Gemstone Type | Diamond |
| Main Gemstone Cut | Baguette |
| Main Gemstone Colour | H-I |
| Main Gemstone Clarity | I1 |
For more information on the cut, colour and clarity of a diamond please visit our Diamond Buying Guide.
Read more information regarding our Product Disclaimers.



