Details
| Width | 2.5mm |
| Chain Length | 450mm |
| Pendant Dimensions | 20.8mm |
| Clasp Type | Bolt Ring |
| Style | Shape/Curved |
| Material | Sterling Silver |
| Total Diamond Weight | 0.07ct |
| Main Gemstone Type | Diamond |
| Main Gemstone Cut | Round Brilliant Cut |
| Main Gemstone Colour | J-K |
| Main Gemstone Clarity | I2 |
For more information on the cut, colour and clarity of a diamond please visit our Diamond Buying Guide.
Read more information regarding our Product Disclaimers.







