Details
| Width | 4.5mm |
| Chain Length | 190mm |
| Pendant Dimensions | 20 x 13.7mm |
| Clasp Type | Padlock |
| Material | Sterling Silver |
| Main Gemstone Type | Diamond |
| Main Gemstone Cut | Round Brilliant Cut |
| Main Gemstone Colour | J-K |
| Main Gemstone Clarity | P1-P2 |
For more information on the cut, colour and clarity of a diamond please visit our Diamond Buying Guide.
Read more information regarding our Product Disclaimers.



