Details
| Width | 1.3mm |
| Length | 17mm |
| Diameter | 11mm |
| Style | Shape/Drop |
| Material | Sterling Silver |
| Total Diamond Weight | 0.20ct |
| Main Gemstone Type | Laboratory-Created Diamond |
| Main Gemstone Cut | Round Brilliant Cut |
| Main Gemstone Colour | G |
| Main Gemstone Clarity | VS |
Read more information regarding our Product Disclaimers.





