Details
| Width | 2.5mm |
| Length | 15mm |
| Diameter | 12.5mm |
| Style | Shape/Hoop Earring |
| Material | 9ct Rose Gold |
| Main Gemstone Type | Diamond |
| Main Gemstone Cut | Single |
| Main Gemstone Colour | J-K |
| Main Gemstone Clarity | P1-P2 |
For more information on the cut, colour and clarity of a diamond please visit our Diamond Buying Guide.
Read more information regarding our Product Disclaimers.





