Details
| Width | 3.4mm |
| Length | 15.5mm |
| Diameter | 11.5mm |
| Style | Shape/Oval |
| Material | 9ct Yellow and White Gold |
| Total Diamond Weight | 0.20ct |
| Main Gemstone Type | Diamond |
| Main Gemstone Cut | Round Brilliant Cut |
| Main Gemstone Colour | J-K |
| Main Gemstone Clarity | P2 |
For more information on the cut, colour and clarity of a diamond please visit our Diamond Buying Guide.
Read more information regarding our Product Disclaimers.





